Home / سامانه پیامک / ارسال اس ام اس گروهی از بهترین پنل با 7 ویژگی اساسی

ارسال اس ام اس گروهی از بهترین پنل با 7 ویژگی اساسی

بسم الله الرحمن الرحیم

ارسال اس ام اس گروهی

دیاگرام ارسال اس ام اس گروهی از طریق اینترنت را در تصویر زیر مشاهده می کنید. در این رهیافت (ارسال گروهی) کاربران توسط رایانه یا سایر دستگاه های در دسترس به شبکه اینترنت متصل شده و پس از ورود به پرتال و پنل پیامک، فعالیت های مورد نظر خود را انجام داده و پیام (اس ام اس) های مورد نظر خود را به گروه یا گروه های مورد نظر ارسال کرده و از پیام و رویداد های دریافتی نیز آگاه می شوند.

دیاگرام ارسال اس ام اس گروهی از طریق وب به صورت کلی
ارسال اس ام اس گروهی از اینترنت

7 ویژگی مهم که یک سامانه ارسال اس ام اس گروهی و یک سامانه پیامک باید داشته باشد:

1- ارائه دلیوری دقیق از ارسال اس ام اس گروهی و انبوه و بازگشت هزینه پیامک ناموفق

در ارسال اس ام اس گروهی، به دلیل حجم ارسال اس ام اس، هزینه ها هم بالا می رود. و اگر قرار باشد که هزینه پیامک های نرسیده بازنگردد، زیان قابل توجهی را به بار خواهد آورد. این پدیده (ناموفق بودن ارسال اس ام اس گروهی) مخصوصا زمانی محسوس است که ترافیک ارسال اس ام اس زیاد باشد و درصد زیادی از پیامک ها به مقصد نرسند.

دلیل مهم دیگر برای وجود گزارش تحویل در ارسال اس ام اس گروهی، اطمینان از دریافت پیام شما توسط مخاطبین شماست. برای مثال زمانیکه شما می خواهید پیام کوتاه مهمی را برای گروهی خاص ارسال کنید (مثلا قرار جلسه شرکت) این نکته مهم است که پیامک شما به گروه مورد نظرتان حتما ارسال شود و تنها راهی که شما می توانید از رسیدن این اس ام اس به گروه مورد نظرتان اطمینان یابید وجود گزارش تحویل دقیق است.

2- عدم نیاز به سخت افزار و تجهیزات خاص

ارسال اس ام اس گروهی زمانی راحت، سریع و بدون دردسر است که پیش نیازخاصی چه از لحاظ نرم افزاری و چه از لحاظ سخت افزاری لازم نباشد. داشتن تجهیزات رایج مانند کامپیوتر یا گوشی موبایل یا تبلت و … برای ارسال اس ام اس گروهی می تواند کافی باشد.

3- داشتن گروه و دسته های طبقه بندی شده دقیق و به روز (بانک شماره گسترده)

گاهی اوقات در ارسال اس ام اس گروهی، کاربر سامانه به تنهایی، لیست مخاطبین وشماره آنها را در اختیار ندارد و تنها چیزی که می داند این است که مثلا می خواهد به گروهی خاص در منطقه ای ویژه و یا با شغلی مشخص پیامک ارسال کند. اینجاست که داشتن بانک های طبقه بندی شده شماره، پنل ارسال اس ام اس گروهی شما را برای چنین کاربری مناسب کرده و او را بی نیاز می کند.

4- هزینه پایین ارسال اس ام اس به گروه و تعداد مورد نظر

ارسال اس ام اس گروهی همانطور که از اسمش هم پیداست، با تیراژ و تعداد زیاد انجام میشود؛ بنابراین کوچکترین تغییر هزینه در ارسال هر پیامک گروهی، تاثیر شگرفی روی هزینه کل یک ارسال گروهی خواهد گذاشت. (در حال حاضر پایین ترین هزینه در حالت عادی حدود 75 ریال است).

نوعی از پنل ارسال اس ام اس گروهی، سامانه تعرفه متغیر است؛ به این معنی که هزینه ارسال هر پیامک در این سامانه ها وابسته به میزان خرید اعتبار یا همان شارژ پنل می باشد (هر چه میزان بیشتری اس ام اس بخرید، هزینه تمام شده هر پیامک برای شما کمتر می شود). مثالی از این تغییر تعرفه ها را در زیر مشاهده می کنید:

جدول وابستگی قیمت هر پیامک و تعداد پیامک خریداری شده

[table id=6 /]

5- ارائه وب سرویس و api برای ارسال اس ام اس گروهی

اتوماسیون و استفاده از امکان ارسال اس ام اس گروهی به طور نرم افزاری نیازمند ارائه راهکارهایی است که یکی از آنها استفاده از وب سرویس و api می باشد. حتما برای شما پیش آمده که وقتی که از حساب بانکی شما مبلغی برداشت می شود، سامانه پیامک بانک فورا به شما از طریق پیامک اطلاع می دهد. این فرآیند می تواند به این صورت باشد که نرم افزار کنترل حساب پس از رویداد برداشت، یک متن را از طریق اینترنت به سامانه پیامک خود ارسال می کند که در آن متن پیام، شماره گیرنده، نام کاربری سامانه پیامک و … وجود دارد؛ پنل ارسال اس ام اس نیز پس از دریافت این پیام از بستر اینترنت یا شبکه، پس از اهراز هویت فرستنده پیام، آنرا به گیرنده مورد نظر می فرستد. به این شیوه استفاده از وب سرویس یا api می گویند.

6- سرعت بالا در فرستادن پیامک گروهی و انبوه (به طور متوسط بالاتر از 2000 پیامک در دقیقه)

ارسال انبوه، ارسال گروهی، منطقه ای و به طور کلی ارسال پیامک به گروه بزرگی از مخاطبان، نیازمند سرعت بالا نیز هست. اگر سرعت مناسب نباشد، ممکن است پیام ها به موقع به مقصد نرسند و به اصطلاح تاریخ انقضای آنها بگذرد و دیگر کارآیی و اثربخشی لازم را نداشته باشند. طبق تجربیات من ارسال پیامک گروهی به طور متوسط باید سرعتی معادل 2000 پیامک در دقیقه برای گروه های متوسط (از لحاظ تعداد) داشته باشد. البته این سرعت بنا به گروه هدف و تعداد و نوع پیام بسیار متغیر است (واریانس بالایی دارد).

7- داشتن قابلیت دریافت پیامک

برای دریافت پاسخ از گیرندگان باید چنین قابلیتی نیز در پنل ارسال اس ام اس گروهی وجود داشته باشد که مزایای آن عبارتند از:

  1. تعامل دوطرقه با گروه دریافت کنندگان پیام
  2. دریافت بازخورد از مخاطبان
  3. مشاهده پیام های دریافتی در سامانه ارسال اس ام اس گروهی در سرتاسر جهان بدون نیاز به شبکه تلفن همراه فقط از طریق اینترنت.
  4. ارائه سرویس های ویژه به کاربران سامانه اس ام اس گروهی مانند اطلاع از وضعیت آب و هوا، اطلاع از ساعت پروازهای فرودگاه ها به مقاصد مختلف، فال حافظ و …. بدین گونه که هر یک از اعضای گروه پنل اس ام اس شما می تواند با ارسال عبارتی خاص به شماره ای خاص از سامانه شما، یکی از این سرویس ها را مورد استفاده قرار دهد و در قبال آن شما نیز می توانید مقداری از اعتبار او کم کنید، بنابراین ارسال اس ام اس گروهی همراه با دریافت می تواند برای شما بسیار درآمدزا نیز باشد.

8- وجود راه های ارتباطی دیگر به جز اینترنت برای دستیابی به سامانه ارسال اس ام اس گروهی

اینترنت برخی اوقات با قطع شدن های پی در پی و یا کندی سرعت و سایر مشکلات که ممکن است برایش به وجود بیاید نمی تواند به عنوان تنها راه ارتباط با سامانه پیامک مد نظر قرار گیرد. از دیگر راه های ارتباطی ممکن که هم اکنون برخی از سامانه های پیامک دارند، ارسال دستورات از راه پیامک، ایمیل و حتی تلفن را می توان نام برد.

 

در روش ثانویه برقراری ارتباط، دستورات مشخصی را می توان به سامانه ارسال کرد که این دستورات بسته به امکانات و ویژگی ها و نوع طراحی سامانه ارسال اس ام اس گروهی متفاوت است و در بخش راهنمای پنل می توان به آنها دست یافت.

به یک مثال در این زمینه توجه کنید:

– می خواهیم بدانیم که چه میزان شارژ در سامانه ارسال اس ام اس گروهی خود داریم

– یک پیامک با متن “@[email protected]” به شماره اختصاصی پیشفرض خودمان در سامانه ارسال اس ام اس گروهی ارسال می کنیم؛ سامانه پس از اهراز هویت شماره تلفن شما، اطلاعات لازم را به شما ارسال خواهد کرد و به اندازه بسته پیامکهایی که فرستاده از اعتبار شما در پنل کم خواهد کرد.

– ارسال پیامک تکی از سیستم ارسال اس ام اس گروهی:

– یک پیامک با فرمت “متن@شماره@[email protected]” به شماره پیش فرض سامانه ارسال کنید که به جای “متن” متن مورد نظر خودتان و به جای “شماره” شماره ای که می خواهیم ارسال توسط آن انجام شود (البته این شماره باید در مالکیت شما باشد).

9- پشتیبانی مناسب

شرکت یا تیم پشتیبانی کننده سامانه باید در دسترس، پاسخگو، مشتری مدار و پر حوصله باشند تا بتوانند در صورت بروز مشکل در خدمات یا ابهام، به کاربران خود پاسخ مناسب بدهند.

10- شماره و خطوط مختلف از همه اپراتورهای پیامک

گاهی اوقات یک اپراتور در ارسال پیامک دچار مشکل می شود و اگر شما شماره دیگری از سایر اپراتورها نداشته باشید، کار شما لنگ خواهد ماند!

مثلا اگر شماره های شما فقط از اپراتور 2000 باشد و اپراتور این شرکت دچار مشکل شود، سامانه و پنل پیامک شما کلا دچار اختلال می شود و شما قادر به ارسال یا دریافت پیامک نخواهیدبود. بنابراین بهتر است که از اپراتور های مختلف شماره یا شماره هایی داشته باشید. مثلا شماره هایی که با 1000، 5000 یا 3000 و حتی 021 شروع می شوند.

این لیست همچنان به روز می شود…

واژگان کلیدی:

ارسال اس ام اس گروهی، سامانه پیامک، پیامک گروهی، ﺍﺱ ﺍﻡ ﺍﺱ تبلیغاتی، ﺍﺱ ﺍﻡ ﺍﺱ ﺑﻪ همه، شرکتهای خدماتی برای ارسال پیامک تبلیغاتی، سامانه پیامکی پیامک انبوه

پیوند کوتاه به این نوشته: http://websmspanel.ir/?p=7

About smspanelreseller

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *